آزادی مولانا فضل‌الرحمان کوهی خواستۀ عموم مردم استان است - نصرت العلوم دات کام

آزادی مولانا فضل‌الرحمان کوهی خواستۀ عموم مردم استان است

1 دقیقه خوانده شده

📮 #علمای_اهلسنت |آزادی مولانا فضل‌الرحمان کوهی خواستۀ عموم مردم استان است

◾️شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در فرازی از سخنان‌شان در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان، با اشاره به بازداشت مولانا فضل‌الرحمان کوهی، امام‌جمعه پشامگ سرباز، ضمن توصیۀ مسئولین به «افزایش تحمل در برابر انتقادها»، آزادی مولانا کوهی و همراهان ایشان را «خواستۀ عموم مردم منطقه» دانستند.
ایشان در این زمینه اظهار داشتند: ما در موضوع بازداشت مولانا فضل‌الرحمان کوهی از جانب مردم به شدت تحت فشار هستیم که چرا در این زمینه سکوت کرده‌اید؟ لذا بنده در این خصوص مطالبی عرض می‌کنم.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان خاطرنشان کردند: مولانا فضل‌الرحمان کوهی مسائل را با همان لهجۀ روستایی خودش بیان می‌کند که ممکن است برداشت تندی از نوع ادبیاتش بشود، اما بنده به مسئولین اطمینان می‌دهم که مولانا فضل‌الرحمان کوهی با گروهک‌ها، اشرار و گروه‌های مسلح وابسته نیست و خودش هم بارها گفته است که «برانداز» نیست، چنان‌که ایشان در امنیت مرزها نیز تاثیرگذار بوده است.
◽️خطیب جمعه اهل‌سنت زاهدان ادامه دادند: مولانا فضل‌الرحمان کوهی همچون بسیاری از علما که انتقادهایی را به دولت و بعضی از سیاست‌های کشور وارد می‌دانند، مسائلی را بیان کرده‌ است. مسائلی که ایشان بیان کرده‌ همان مواردی است که برخی از علما نیز مطرح می‌کنند. البته ما هم با مولانا کوهی صحبت‌هایی داشته‌ایم که باید مقداری لهجه و ادبیات انتقادی را نرم و اصلاح کنیم تا برای همه قابل تحمل باشد.
مولانا عبدالحمید در ادامه اظهار داشتند: ما دغدغه‌های مسئولین را درک می‌کنیم، اما توصیۀ ما به مسئولین امر آن است که تحمل خودتان را بالاتر ببرید. خیر، برکت و وحدت در این است که هم مسئولین، ارگان‌ها، ادارات و دستگاه قضایی و هم جامعۀ اهل‌سنت و همۀ ما صبر کنیم و تحمل داشته باشیم، چون بدون بالا بردن صبر و تحمل به وحدت نمی‌رسیم.
امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان تاکید کردند: خواستۀ عموم مردم منطقه و استان این است که مولانا فضل‌الرحمان کوهی و همراهان ایشان آزاد بشوند؛ این به نفع وحدت و برادری است.

 

داستان های بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است ندیده باشید

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس