مسایل - نصرت العلوم دات کام

مسایل

1 دقیقه خوانده شده

تاریخ:14/8/92

موضوع: بهائیت

 

  1. 1.      با توجه به اعتقادات مسلک بهائیت از جمله انکار نبی مکرم اسلام، انکار قیامت، نسخ اسلام وقرآن و… آیا افراد این فرقه ضالّه از کفار به شمار می آیند؟

   حکم طهارت این افراد چه می باشد ؟

 و از آنجا که این افراد کمر به نابودی اسلام بسته وتابع قوانین حکومت اسلامی نیستند ( به طوری به عنوان نمونه نه تنها در انتخابات شرکت نمی کنند بلکه در فتنه سال88 نیز تعداد قابل توجهی از اغتشا شگران یا خود، بهائی بوده ویا با این تشکیلات در ارتباط بوده اند ) آیا جزء کفار حربی به شمار می آیند؟

  1. 2.      با توجه به اینکه هزینه قابل توجهی از معاملات صورت پذیرفته با این افراد صرف تقویت این آئین و جلو گیری از پیشرفت اسلام می گردد به طوری که هر فرد بهائی مؤظف است میزان مشخصی از اموال و دارائی های خود را به تشکیلات به عنوان حقوق الله پرداخت نماید آیا معامله با این افراد جایز می باشد؟
  2. 3.      با توجه به مطالب فوق که افراد این فرقه به عنوان عیون دشمن در بین مسلمانان زندگی می کنند حکم رابطه و معاشرت فرد مسلمان با این افراد چیست؟


 

الحمد لله رب العالمین والصلاة والسلام علی رسول رب العالمین وعلی آله واصحابه اجمعین

اما بعد :

در رابطه با فرقه بهائیت آنچه از عقائد ونظریات و کتب و احکام آنها بر می آید فرقه ای منحرف وضالّه وخارج از اسلام می باشند بلکه آنها فرقه ای هستند که در مقابل اسلام قرار گرفته و از اهداف بلند مدت آنها نابودی اسلام به چشم می خورد ، در بدو پیدایش این فرقه ضالّه ، برخی نظرها براین بود که هدف آنها فقط محدود به اهل تشیع می باشد و با بقیه مسلمانان و جهان اسلام کاری ندارند . ولی بعد از آن اینطور معلوم گردید که هدف آنها فراتر از این می باشد و فعالیتهای آنها در جاهای دیگر دیده شده که آراء ونظریات اهلسنت در جابجای کشورهای اسلامی شاهد این مدعی می باشد که نظریات و فتواهای مسلمین وعلماء الازهر وپاکستان وحتی سعودی و جاهای دیگر بر رد بهائیت و مرتد وکافر بودن این فرقه ثابت است وهمچنین علمای اهل سنت از اهداف آنها نوشته اند ومسلمین را از هر گونه مراوده با این فرقه بر حذر داشته و هویت اصلی اینها را برای مردم فاش ساخته اند لذا ضرورت دارد که مسلمین انسجام و وحدت عمل از خود نشان داده تا بصورت کلی این فرقه نابود شود ویا حداقل کاملا منزوی شوند و دیگر هیچگونه کار آیی نداشته باشند.

همانطوری که از شواهد بر می آید سابقه فعالیت این گروه ملحد در ایران نسبت به جاهای دیگر از قدمت بیشتری بر خوردارمی باشد و دیدگاهها بر این است که این فرقه در ایران متولّد وهمین جا شکل گرفته است همانطور که قادیانیت در پاکستان شکل گرفته . وعلماء اهلسنت سابقه مبارزه با این فرقه را از مدتهای مدید داشته اند . علامه مولانا محمد عمر سربازی درفتوای صادره مورخ 19محرم 1412ه ق می فرمایند : مسلم است که قبل از دولت جمهوری اسلامی ، در رژیم طاغوتی ، بهائی ها در بروز و ترقی بوده اند وفشارشان به اکثر  شهرستانها ی سیستان وبلوچستان رسیده بود. در مخالفت علیه آنها علماء وعوام اهل سنت و تشیع قیام کردند وحتی با آنها درگیری پیش می آمد. ممکن است حادثه ي درگیری با بهائیها درایرانشهرو دکتر مجد پور درسرباز به گوش شما رسیده است ، اما چون رژیم طاغوتی حامی آنها بود وآنها را سرکوب نمی کرد و پشتیبان آنها بود، مردم کامیاب نشدند . چندی از علماء تصمیم نوشتن در رد آنها را داشتند ولی در مرتبه اراده ماندند.

الان که الحمد لله نظام جمهوری اسلامی پیاده شده و قدرت کلی در دست علمای اهل تشیع ومن وجه به اهل تسنن هم افتاده، دیدیم که بهائیت، کمونیست، دمکراسیت وتَقَویت یکپارچه بی اثر وگمنام شدند. ما اهل سنت هم آنرا غنیمت دانسته، از سرو صدا خاموش شدیم و عقیده ما تا حال همین است که خداوند کریم جمهوری اسلامی را به این امور، خیرعطا فرماید که ما همه را از کار وفکرشان در این کشور مستغنی ساخته و برای سر کوبی این اقشار فاسد، آماده باش ومتوجه است.

برفتوای کفر بهائی و کمونیست ما همه اهل تسنن وتشیع ، موافق و هم صدا هستیم ، همانگونه که درتحریم اقتصادی با آنها هم نوا هستیم . بلکه آنها وظیفه خود را انجام داده وتا حال هم اگر ببینند، انجام وظیفه خواهند کرد ، البته سلب موارد اقتصادی آنها از قدرت ما بیرون است . آری اگر این امر از ناحیه ی جمهوری اسلامی باشد، جلو گیری آنها سهل وآسان و ما اهل سنت هم با مسئولین و مأ مورین جمهوری اسلامی ، در این مورد همکاری و مساعدت خود را دریغ نخواهیم داشت . برای اقدام به این امور، تا پشتیبانی از دولت جمهوری اسلامی نباشد، مذهباً وسیاستاً اهل سنت تنها قادر نیستند.                                         منبع العلوم: 8/150

ودر مورد مقاصد واهداف این فرقه وهمچنین معرفی این گروه ضاله فرازهایی از فتوی ودیدگاه شیخ الحدیث مولانا عبد الحق مفتی دارالعلوم حقانیه پاکستان که زیر نظر عالم جلیل القدر مولانا سمیع الحق قرار دارند بیان      می گردد :  ((قرارداد میں کہا گیاہے که بهائی فرقه کے بارے میں ایسے قطعی شواہد مل چکے ہیں))

که ایشان در بحث مطرح شده اذعان دارند که شواهد قطعی در دست است که بهائیت پشت پرده ، هم در جهان عرب وهمچنین در جهان اسلام بر علیه مسلمانان آله و دست نشانده های صهیونیستها {اسرائیل} می باشند وتوسط دفتر مرکزی که دارند تمام بهائی ها را زیر نظر دارند وبه آنها رخ  و جهت می دهند وهمگی با دفتر مرکزی بنحوی درارتباط می باشند وبخشی از درآمد ودارائی خود را بصورت کمکهای مالی در اختیار اسرائیل قرار می دهند.

همچنین در بخشی دیگر از نظریات خویش می فرمایند : ((مذہب سے زیاده صهیونی سیاسی جماعت)) یعنی علاوه از یک مذهب جنبه سیاسی صهیونی در اینها یعنی بهائیت غالب است.                                            ((اورحقیقت بهی یہی ہے که بهائی فرقه ایک مذہب اورفرقه ہے بهی نہین بلکه در اصل وه اس پرده میں اسلام اور عالم اسلام کے خلاف صهیونی پرو ٹوکولات اور سامراجی و یهودی منصوبوں کی تکمیل ہی کی ایک اہم کڑی ہے))

خلاصه اینکه بهائیت یک فرقه مذهبی یا گروه دینی نیست بلکه دراصل، آنها پشت پرده وظیفه دارند که مصوبه ها وپروتکلهای تصویب شده صهیونیستها را در عالم اسلامی اجراء وپیاده کنند و وظیفه دارند که هر آنچه شریعت واحکام اسلامی را در عالم اسلام تضعیف می کند شناسائی واین نوع سر گرمیها را در عالم اسلام پیاده و اجراء نمایند.

((استعماری مقاصد کاآلہ کار))  در مورد ابزار کار مقاصد استعمارگران می فرمایند : بعد از جنگ جهانی اوّل و دوّم که استعمارگران از بیداری اسلامی جهان اسلام، احساس خطر نمودند ، آن برهه از زمان را بهترین وقت جهت ترویج ومطرح نمودن بهائیت در جهان تشخیص داده وجهت برکرسی نشاندن افکار بهائیت وارد میدان شدند بگونه ای که حکومت مصر این فرقه غیر اسلامی وغیر انسانی و تصویر کامل از صهیونی را به رسمیت شناخته ، وپارلمان و وزارت کشور، امنیت کامل برای این فرقه را بر قرار وحقوق دینی مسلمانان را انکار نمود- شبیه آنچه در ایران در رژیم گذشته نقطه امن برای بهائیت ایجاد شده بود.

{اسلامی حکومتوں کافرض ودر ادامه می فرمایند :وظیفه حکومتهای اسلامی، در مرحله نخست، بر جهان عرب فرض است که مطابق با وظیفه ای که بر دوش دارند از ماهیت و حقیقت بهائیت، ممالک عربی را آگاه و متنبه سازند و پرده و نقاب از صورت واقعی این فرقه بردارند و نه تنها جهان عرب بلکه از تمام حکومتهای اسلامی که غیرت ملی وتعصّب دینی و قومی و سیاسی دارند این تقاضا می شود که هر آنچه متعلق به بهائیت از دعوت و موارد اجتماعی و سیاسی وسرگرمی است را، کنار گذاشته وبا آنها مراوده و معاشرت صورت نگیرد {ملخصا}

((اب حکومت اور تمام اسلامی ممالک کا فرض ہے که ایسے تمام عناصر کا قلع قمع کردے جومار آستین بن کر ملک وملت کی جڑیں کاٹنے میں مصروف ہیں .))   

بر حکومت و همچنین تمام کشورهای اسلامی فرض است که تمام عناصر این گروه را قلع وقمع نمایند زیرا اینها مانند مار پرورش یافته در آستین می باشند زیرا مشغول قطع نمودن تمام ارتباطات فیما بین ملّت و حکومت می باشند .                                                                  فتاوی حقانیه :بحث بهائیت 1/520

ودر ادامه سؤال اوّل عرض می شود که پیروان واتباع این گروه از نظر اهل سنت کافر، مرتد وخارج از اسلام می باشند زیرا این گروه منکر ضروریات دین می باشند چنانچه در فتاوای حقانیه نیز آمده : چونکه فرقه بهائی منکر ضروریات دین  مانند روز قیامت ، انکار دخول جنت و جهنم ، و معتقد هستند نعوذ بالله که خداوند در جسم حلول می نمایند همچنین منکر ختم نبوت توسط آنحضرت > می باشند، و در مسئله میراث در میان مرد وزن قائل به مساوات می باشند ، منکر عدّت گذراندن برای زن می باشند وغیره….       تا اینکه می فرمایند: ((اس لیے بهائی مذہب اختیار کرنے والا کافر، مرتداورخارج عن الاسلام ہے ))  از این جهت هر کسیکه مذهب بهائی را اختیار نماید کافر ومرتد و خارج از اسلام می باشد.                                                        برگرفته از فتاوای حقانیه: باب الفرق الاسلامیة و غیرها 1/388

حکم طهارت این افراد

بعد از اینکه مشخص گردید که این گروه خارج از دائره اسلام می باشند بنابر گواهی قرآن که می فرمایند: ((انّما المشرکون نجس)) توبه: آیه{ 28} تمام کفّار ومرتدّین در آن شامل می باشند اما بعضی معتقد به نجس العین می باشند و کفار و مشرکین را نجس العین می دانند واز دیدگاه احناف نجاست در آیه حمل بر نجس العین نمی باشد چنانچه علامه قرطبی در تحت احکام آیه می فرمایند : وقال ابو حنیفه واصحابه لا یمنع الیهود و النصاری من دخول المسجد الحرام و لاغیره و لایمنع دخول المسجد الحرام الّا المشرکون  و اهل الاوثان (الی أن قال) ویجوز للذمی دخول سائر المساجد عند ابی حنیفه  O { تفسیر قرطبی تحت آیه انّما المشرکون نجس}

احناف قائل به نجاست اعتقادی و معنوی در کفار می باشند و آنرا حمل بر ظاهر نمی نمایند مگر اینکه نجاست ظاهری وجود داشته باشد.

همانگونه که در فتوای علامه سربازی Oموجود می باشد : اهل سنت مؤظف می باشند از هر سیاستی که حکومت جمهوری اسلامی جهت انزواء این گروه در پیش بگیرند مکلف به تبعیت و اجراء آن می باشد و این  را مسئله فرا جناحی میدانند که باید تمام مذاهب در مقابل آنها متّحد شده بر علیه آنها قیام نمایند  و همچنین فراخوان مولانا عبد الحق که از فتوای ایشان نقل شد که تمام حکومتها و ملتها لازم است کمر همّت بسته جهت قلع وقمع و ریشه کن نمودن این فرقه اقدام نمایند مورد تأیید می باشند ولازم است بصورت عملی اقدام گردد. 

در مورد پاسخ سوال دوم:                                                                                                        دین مبین اسلام مراوده با کفار و حتی کفاراهل ذمه را محدود نموده وقائل به برخی  محدودیتها در مورد کفار می باشد از جمله فروش اسلحه به کفار حربی را منع نموده وعلتش این می باشد که آنها بر علیه مسلمانان تقویت نشوند و آنچه توسط بهائیان صورت می گیرد در نتیجه تقویت اسرائیل و صهیونیست در مقابل مسلمانان می باشد که مسلمین در ایجاد نمودن همچنین توانایی با انجام معاملات با بهائیان آنها را یاری می نمایند لذا بنا به فتوای مولانا عبدالحق که سابقا گذشت لازم است که مسلمین و دولتها در فراخوان عمومی این فرقه را تحریم نموده و از تمام خدمات ومعاملاتی که توسط بهائی ها صورت می گیرند خود را کنار بکشند و این  فرقه را در انزواء قرار دهند، که بموجب این فراخوان بر مسلمین لازم است که این فراخوان را لبّیک گفته و از معامله و مراوده و معاشرت با بهائیان بپرهیزند و خلاف فراخوان عمل کردن برای مسلمین جائز نیست .

در مورد پاسخ سؤال سوم :

اگر چه پاسخ از جوابهای قبلی واضح می باشد، اما به طورتأکید اظهار می گردد که رابطه ومراوده و معاشرت وهمچنین هر گونه اطلاعات در اختیار این افراد گذاشتن صحیح نمی باشد و لازماً باید از آنها اجتناب نموده و حداقل با همچنین کار کوچکی به اسلام و مسلمین کمک نمود.

کتبه : محمود الحسن حسین بر  

دارالإفتاء مدرسه علوم دینی اشاعة التوحید سراوان

14/8/92

                                                           آدرس : شهرستان سراوان خیابان امام خمینی  – امام خمینی 35 – تلفكس:2547   2                           Email: eftatohid@gmail.com

 

داستان های بیشتر

1 دقیقه خوانده شده
1 دقیقه خوانده شده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است ندیده باشید

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس